Účelem naší stránky Zodpovědné hraní je poskytnout zdroje a odkazy na další stránky, které podporují osoby, které mohou mít problém se závislostí na hazardních hrách. I když je hraní online formou zábavy pro dospělé, uvědomujeme si, že lidé mohou mít a mají problémy.

Pokud máte vy nebo někdo z vašich blízkých, o kom víte, že má problém s hraním hazardních her, ať už online nebo offline, přečtěte si prosím následující řádky. Na této stránce jsou uvedeny jednoduché otázky, na které když upřímně odpovíte, budete moci zjistit, zda máte problém s hazardními hrami.

Naše stránky se zavázaly podporovat zodpovědné hraní, a proto budou uvádět pouze kasina a online herny, jejichž provozovatelé podporují a propagují zodpovědné hraní. Účelem naší stránky Zodpovědné hraní je poskytnout zdroj informací a odkazy na další stránky, které podporují osoby, které mohou mít problém se závislostí na hazardních hrách.

I když je hraní online formou zábavy pro dospělé, uvědomujeme si, že lidé mohou mít a mají problémy. Pokud máte vy nebo někdo z vašich blízkých, o kom víte, že má problém s hraním hazardních her, ať už online nebo offline, přečtěte si prosím následující řádky.

Co pro nás znamená zodpovědné hraní

Ochrana před hraním nezletilých

Nepoctiví návštěvníci – Kasina by měla aktivně hlídat a odstraňovat osoby, které nemají v úmyslu hrát. Místo toho nám tito neseriózní patroni často chtějí konkurovat svými vlastními nabídkami lákání nebo služeb, které jsou v rozporu se zákonem povolenými aktivitami.

Rychlé a přesné výplaty – Hráči musí mít jistotu, že kasina jsou stejně ochotná vyplatit výhru jako inkasovat prohru.

Poctivé herní praktiky – Hry v kasinu by měly být na úrovni. Pravidla by měla být jasně zveřejněna a hráči by měli mít k dispozici možnosti, jak nahlásit nekalé nebo korupční chování online i kamenných kasin.

Etický marketing – Kasina by měla uvádět na trh pravdivé informace o svých hrách a propagačních akcích.

Bezpečné prostředí – Kasina by měla být dobře osvětlená, hlídaná a zabezpečená. Online kasina by měla používat nejvyšší úroveň šifrování a zabezpečené servery.

Zranitelní hráči – Kasina by měla využívat programy a procesy samovyloučení, nabízet poradenství a podporu problémovým hráčům a umožnit hráčům stanovit si limity, kolik utratí, zvyšuje odhodlání našeho odvětví poskytovat bezpečné a normalizované prostředí pro zábavu.

Spokojenost zákazníků by měla být hlavní prioritou kasina

Máte problém s hazardními hrami?

Možná máte problém s hazardními hrami, pokud:

Cítíte potřebu tajit své hraní.

Můžete hrát tajně nebo lhát o tom, kolik hrajete, protože máte pocit, že to ostatní nepochopí nebo že je překvapíte velkou výhrou.

Máte potíže s kontrolou nad hraním. Jakmile začnete hrát, dokážete odejít? Nebo jste nuceni hrát, dokud neutratíte poslední dolar, a zvyšovat sázky ve snaze vyhrát prohrané peníze zpět?

Sázíte, i když nemáte peníze. Červenou vlajkou je, když se stále zoufaleji snažíte získat zpět své prohry. Můžete hrát, dokud neutratíte poslední dolar, a pak přejít na peníze, které nemáte – peníze na zaplacení účtů, kreditních karet nebo věcí pro děti. Můžete se cítit nuceni si půjčovat, prodávat nebo dokonce krást věci kvůli penězům z hazardních her. Je to začarovaný kruh. Možná upřímně věříte, že další peníze z hazardních her jsou jediným způsobem, jak prohrané peníze získat zpět. Tím se však jen dostáváte hlouběji a hlouběji do minusu.

Rodina a přátelé o vás mají strach. Popírání udržuje problémové hráčství v chodu. Pokud se o vás přátelé a rodina bojí, pozorně jim naslouchejte. Podívejte se důkladně na to, jak hazardní hry ovlivňují váš život. Požádat o pomoc není projevem slabosti.

Má můj blízký problém s hazardními hrami?

Pokud má váš blízký problém s hazardními hrami, může:

Stále více se bránit svému hraní. Čím více je problémový hráč na dně, tím více má potřebu obhajovat hazardní hraní jako způsob, jak získat peníze.

Váš blízký se může stát tajnůstkářským, defenzivním nebo vás dokonce obviňovat z potřeby hrát a říkat vám, že je to všechno pro vás a že musíte věřit ve “velkou výhru, která jednou přijde”.

Náhle se stane tajnůstkářským ohledně peněz a financí. Váš blízký může projevit novou touhu kontrolovat domácí finance nebo se může stále častěji objevovat nedostatek peněz navzdory stejným příjmům a výdajům. Úspory a majetek se mohou záhadně zmenšovat nebo může docházet k nevysvětlitelným půjčkám či hotovostním zálohám.

Stále častěji zoufale shání peníze na financování hazardních her. Mohou se zvyšovat účty za kreditní karty nebo váš blízký může žádat přátele a rodinu o peníze. Mohou záhadně zmizet šperky nebo jiné předměty, které lze snadno zastavit za peníze.